Przyjdź, poznaj i dołącz do strażaków z OSP JRS w Głogowie

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać ze strażakami i dowiedzieć się więcej o ich pracy z psami!
DGL News

Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie zaprasza w najbliższą niedzielę (4 października) o godzinie 14:00 pod głogowski Ratusz. To świetna okazja, aby porozmawiać ze strażakami i dowiedzieć się więcej o ich działaniach oraz pierwszej pomocy.

Będziemy z psami, zrobimy ćwiczenia z elementami posłuszeństwa, może się uda przywieźć jakieś przeszkody – mówi Elżbieta Fornalska z OSP JRS Głogów.

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać ze strażakami i dowiedzieć się więcej o pracy psów i ich przewodników, m.in. jakie predyspozycje powinien mieć pies ratowniczy i jakie są warunki wstąpienia do jednostki. Zainteresowane osoby będą mogły później umówić się na spotkanie w terenie ze swoim czworonogiem i sprawdzić jego umiejętności pod kątem pracy w OSP JRS Głogów.

Zapraszamy nie tylko chętnych z czworonogami, ale też zastanawiających się nad wzięciem do domu psa oraz tych bez psiaka, którzy chcieliby się z nami zapoznać i być może wstąpić do naszej jednostki, niekoniecznie jako przewodnicy – dodaje.

źródło: https://www.facebook.com/OSPJRS