Kto wykręcił najwięcej kilometrów dla Głogowa?

Jeszcze do 30 września możemy kręcić kilometry dla Głogowa w ogólnopolskiej rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”.
rowerzysta (fot. Pixabay)

Wciąż można włączyć się do zabawy, instalując na telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, jeździć na rowerze i walczyć o cenne nagrody.

W rywalizacji uczestniczy 164 głogowian, którzy w sumie, do dzisiaj, wykręcili dla naszego miasta 11 275 km. Panowie mają na koncie 10 084 km, a panie 1 881 km. Ta ilość daje nam obecnie 31. miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. Na pierwszym miejscu jest Nowa Sól.

A kto do tej pory wykręcił najwięcej dla naszego miasta?

🚴‍♀️ Obecnie prowadzi Krystian Książek – 1 556 km (pan Krystian spalił dzięki temu niemal 73 tys. kalorii!), na drugiej pozycji jest Adam Szubert – 1 052 km, a na trzeciej Darek Nowak – 912 km.

– Rower to moja pasja już od 10 lat – powiedział nam pan Krystian. – W czasie wakacji wyjeżdżam na kilkutygodniowe wyprawy. Zjechałem już pół Europy i niemal całą Polskę.

🚴‍♀️ Wśród kobiet najwięcej kilometrów dla Głogowa wykręciła Karolina Chudzik – 512 km, druga jest Jadwiga K. – 383 km, a trzecia Renata Kapela – 146 km.

W ubiegłym roku kupiłam rower i bardzo szybko jeżdżenie na nim stało się moją pasją – mówi pani Karolina. – To idealny sposób na zrelaksowanie się, tym bardziej, że okolice Głogowa są przepiękne i jest co oglądać podczas jazdy.

Przypominamy, że kręcąc dla Głogowa można wygrać cenne nagrody o wartości 1 000, 700 lub 500 zł, w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni. Zachęcamy do wspólnej zabawy dla Głogowa i dla zdrowia. Więcej na www.rowerowastolicapolski.pl

tekst: A. Białęcka
zdjęcie: Pixabay