Rusza akcja „Przyjaciel potrzebny od zaraz!”

To kampania społeczna, która zachęca do adopcji bezdomnych zwierząt z głogowskiego schroniska, zamiast kupowania ich z hodowli.
DGL News

W ramach kampanii mieszkańcy będą mogli oglądać w Galerii Glogovia przygotowaną przez nas wystawę. Będą na niej Ci najwytrwalsi, śmiało można powiedzieć, że weterani naszego schroniska. Każdy z nich, zasługuje na miłość i stały dom – zachęca Piotr Poznański, Zastępca Prezydenta Głogowa.

Wystawa prezentuje tylko 14 zwierząt. Obecnie, w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie przebywa 37 psów i 28 kotów. Każdy z nich ma inną historię i jest na swój sposób niepowtarzalny.

Wystawa rozpocznie się w sobotę, 19 września i będzie stała w Galerii Glogovia przez dwa tygodnie.

W poszukiwaniu odpowiedniego pupila nie możemy zapomnieć o rozsądku i edukacji. Zanim podpiszemy umowę adopcyjną, pracownik schroniska przeprowadzi rozmowę przedadopcyjną i zdecyduje, czy potencjalny nowy właściciel i wybrany pupil do siebie pasują.

Adoptuj odpowiedzialnie!

Dach nad głową i pełna miska nie są gwarancją udanego wspólnego życia z czworonogiem. Miłość i zrozumienie to słowa klucze. Trzeba wybrać zwierzę, które jest na miarę naszych możliwości. Niestety, ale zwierzęta oddawane do adopcji często wracają z powrotem do schroniska. Wracają w dużo gorszym stanie psychicznym i mają mniejsze szanse na powtórną adopcję.

Trzeba mieć świadomość, że niektóre zwierzaki mogą mieć problemy behawioralne i braki socjalizacyjne. Dlatego ważne jest, aby nowy właściciel był odpowiedzialny, świadomy i cierpliwy. Należy przemyśleć, czy ma się odpowiednie zasoby, żeby właściwie zaopiekować się takim zwierzęciem.

Warto pamiętać o motto: „adoptując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale zmieni się cały świat dla tego jednego zwierzaka” – przypomina Karolina Leśniowska z Działu Komunalnego w Urzędzie Miejskim, która pełni dozór nad schroniskiem.

Jesteś zainteresowany adopcją zwierzaka?
Musicie się bliżej poznać!

Zabierz psa na spacer albo pobaw się z kotem.

📞 669 420 465

Zadzwoń i umów się!


📍 Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie, ul. Żukowicka 1

Organizatorem kampanii jest Gmina Miejska Głogów.

Zdjęcia: SIWEK Studio