Głogowscy siatkarze piją wodę z kranu

Zawodnicy otrzymali od PWiK specjalne, dedykowane bidony
DGL News

Siatkarze z SPS Chrobry Głogów zostali ambasadorami kampanii „Pij wodę z kranu”.

Picie kranówki to nie tylko oszczędność i wygoda. To także dbanie o środowisko. Woda z kranu, w porównaniu z tą butelkowaną, jest bardzo tania. Dodatkowo nie ma potrzeby zużywania jednorazowych butelek plastikowych – mówi Andrzej Krzemień, Prezes PWiK w Głogowie.

W ramach kampanii dostępne są dwa rodzaje bidonów. Pomarańczowo – czarne są do dyspozycji SPS Chrobry Głogów. Natomiast niebieskie będą rozdawane mieszkańcom Głogowa przy różnych okazjach.

-Będą między innymi do wygrania w ramach konkursów. Warto, więc śledzić profil PWiK Głogów na Facebooku – mówi Magdalena Ruta w PWiK.

Dlaczego warto pić wodę z kranu? Głogowska kranówka jest bezpieczna, zdrowa i o wiele tańsza niż woda butelkowana.

Litr kranówki kosztuje mniej niż jeden grosz. Woda dostarczana przez PWiK w Głogowie odpowiada najbardziej rygorystycznym polskim i europejskim normom dotyczącym jakości.

Jest badana nie tylko w naszym akredytowanym laboratorium, ale także prowadzone są niezależne kontrole przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Nasza woda pochodzi z ujęcia głębinowego w Serbach i jest średnio twarda. Oznacza to, że zawiera cenne składniki takie jak wapń, magnez oraz sód – mówi Magdalena Ruta.

Wybór kranówki to same korzyści – dla zdrowia, dla portfela i dla środowiska!

Źródło: PWiK. Zdjęcie M.Ruta