Turniej Głogów Open 2020 w Bocci

Aż 15 drużyn z całej Polski stanęło na starcie!
05.9.2020_turniej bocci w Głogowie, piłki do bocci,zdjęcie M. Komperda

Ubiegła sobota należała do bocci – w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Turniej Głogów Open 2020.

Covid nas nie zatrzymał. Zresztą tę kwestie potraktowaliśmy poważnie. Każdy z obecnych na hali otrzymał na wstępie przyłbicę zasłaniającą twarz i nos. Na „starcie” turnieju stawiło się 15 drużyn. Jedna, z przyczyn obiektywnych, nie dotarła oddając walkowera. Śmiało możemy powiedzieć, że głogowska Hala im. Ryszarda Matuszaka jest stworzona do tego rodzaju turniejów. Przestrzeń, swoboda poruszania się, nawierzchnia. Podziękowania już na wstępie kierujemy do Spółki Chrobry Głogów S.A., który w imieniu miasta operuje obiektem – mówi Andrzej Maciejewski z Integracyjnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych w Głogowie.

Turniej dla zawodników nie był spacerkiem. Wszystkie mecze począwszy od fazy grupowej były 6 endowe. Puchar wywalczył 1. Zespół Szczecinian grający w składzie:  Lidia Kowalczyk, Daniel Pietras, Daniel Gawroński. Tuż za nimi Start Wrocław  w składzie: Krzysztof Stefanowski, Nicholas Nieprzecki oraz „wypożyczony” z od Startu Kielce Andrzej Janowski. Brązowe medale zabrał do domu grający w składzie Adrian Wolniczak, Marzanna Poddenek, Joanna Wolniczak z Autenticon Sława II. IKSON okazał się być zbyt gościnnym gospodarzem zawodów zajmując ze swoją 3. drużyną dopiero czwarte miejsce.

Dzięki honorowemu patronatowi Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, żaden z zawodników nie wyjechał z pustymi rękami. Swoja cegiełkę do nagród dołożyła także Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Miasto w czasie dekoracji zwycięzców reprezentował zastępca prezydenta Głogowa Wojciech Borecki. Dalsze wsparcie dla działań naszego Klubu zadeklarował wiceprezes  LSSE Przemysław Bożek. Medale za uczestnictwo otrzymali wszyscy zawodnicy – mówi Andrzej Maciejewski, IKSON Głogów.

Zdjęcia: M. Komperda