Nowy sezon DKF Szpula

Już 10 września w Centrum Kultury odbędzie się inauguracja sezonu 2020/2021
DGL News

Nowy sezon filmowy 2020/2021 w DKF Szpula rozpoczyna się zaplanowanymi na kwiecień 2020 seansami z filmami krótkometrażowymi nominowanymi do Oscara.

Już 10 września o godzinie 20.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury (MOK) odbędzie się inauguracja sezonu, podczas której prezentowane będą krótkometrażowe filmy fabularne nominowane do Oscara.

Bilety w cenie 15zł.

Program: Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:

• Brotherhood, reż. Meryam Joobeur, Tunezja/Kanada 2018, 25’ Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

• Nefta Football Club, reż. Yves Piat, Francja 2018, 17’ Dwójka braci natrafia na osła na pustyni. Dziwnym trafem, zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

• Saria, reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23’Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

• The Neighbor’s Window, reż. Marshall Curry, USA 2019, 20’ Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

• A Sister, reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16’Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon jej życia. Czas trwania: 101 min.

Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.