Adam Kuś Mistrzem Polski!

W ubiegłą sobotę, głogowski kolarz, został górskim szosowym Mistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec.
Adam Kuś z pucharem Mistrza Polski.

Adam Kuś, zawodnik młodzieżowej grupy kolarskiej TC Chrobry Scott Głogów,
w sobotę, 29 sierpn ia br. został górskim szosowym Mistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec. Czempionat rozegrano w Uściu Gorlickim w województwie małopolskim, na wymagającej, selektywnej liczącej 145 km trasie z łącznym przewyższeniem 2800 metrów.


To kolejny sukces podopiecznego trenera Bolesława Bałda. W tym sezonie
zawodnik TC Chrobry Scott Głogów wygrał także młodzieżowy wyścig Przyjaźni Polsko Ukraińskiej. Zaledwie tydzień wcześniej w szosowych mistrzostwach Polski Adam wywalczył brąz. W czwartek, 27 sierpnia startował, jako reprezentant kadry narodowej w rozegranych we francuskim Plouay Mistrzostwach Europy. Prosto z Francji przyjechał do Małopolski, gdzie stanął na starcie górskich szosowych mistrzostw Polski.

Ponieważ linie lotnicze zgubiły jego bagaż, ścigał się na klubowym, zapasowym rowerze, w kasku i okularach, które pożyczył mu trener. Nie przeszkodziło to Adamowi w walce o złoto i koszulkę z orłem.


Świetnie ten wyścig pojechał również Damian Bieniek, który zajął piąte miejsce. Dla Damiana był to jeden z pierwszych sprawdzianów formy po drobnych, ale przeszkadzających w regularnych treningach problemach zdrowotnych.

Na trasie górskich mistrzostw Polski mieli okazję sprawdzić się również zawodnicy „Chrobrego” z młodszych kategorii wiekowych, z którymi pracuje trener Radosław Bałd. Na dystansie 70 km z przewyższeniem 1380 metrów, w wyścigu juniorów młodszych, z powodzeniem ścigali się Oskar Czekaj (19. w klasyfikacji), Hubert Rudowicz i Wiktor Krawczyk.


W poniedziałek, 31 sierpnia, prowadzeni przez trenera Bolesława Bałda
młodzieżowcy z TC Chrobry Scott Głogów, w składzie: Adam Kuś, Damian Bieniek, Patryk Gieracki, Marcin Zarębski i Piotr Mierzyński, startują w Karpackim Wyścigu Kurierów. W tym sezonie wyścig ten, z uwagi na pandemię koronawirusa, rozgrywany jest jako jednodniowy klasyk. W poprzednich latach była to etapówka, zarazem jeden z najważniejszych i najtrudniejszych wyścigów dla młodzieżowców z całej Europy.

tekst i zdjęcia: Dolnośląski Związek Kolarski