Trzy zwycięstwa w trzech walkach zawodowych Muaythai

Zawodnicy Legoinu Głogów odnieśli sukces na gali TBC 2.

Na gali „Thai Battle Championship 2” zawodnicy Legionu Głogów – Mariusz Lach, Jakub Syc oraz Martyna Kierczyńska wygrali swoje pojedynki. Dodatkowo w walce Martyny stawką był tytuł zawodowej Mistrzyni Polski Muaythai Federacji ISKA.

W walce Mariusza Lacha z Michałem Gołębiowskim o zwycięstwie zdecydowały punkty.

Pierwsza runda mocno po naszej myśli. Po uderzeniu łokciem pękł łuk brwiowy przeciwnika. Po uderzeniu na wątrobę był liczony. Druga runda również dla nas, ale Mariusz trochę pogubił się w taktyce. Przeciwnik czując to w trzeciej rundzie rzucił wszystkie siły i chciał zakończyć walkę przed czasem, bo tylko tak mógł wygrać. Mariusz mimo chwilowego kryzysu przetrwał do końca walki, wyprowadzając kilka celnych akcji pod sam koniec – mówi Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów.

Jakub Syc w walce z Krzysztofem Włodarczykiem wygrał przez K.O. w drugiej rundzie.

W pierwszej rundzie Kuba za wszelką cenę chciał skończyć rywala i wkradło się trochę chaosu. Po wskazówkach w drugiej rundzie Syc walczył znacznie lepiej i po drugim liczeniu sędzia zastopował walkę – dodaje.

Martyna Kierczyńska pewnie wygrała swoją pierwszą walkę zawodową i zdobyła pas zawodowej Mistrzyni Polski Muaythai.

Od początku pojedynku Martyna wykonywała założenia taktyczne, męczyła rywalkę w klinczu, celnie trafiała akcjami bokserskimi i nie dawała się trafiać mocnymi kopnięciami przeciwniczki. Rywalka była mocna, to nie była jej pierwsza zawodowa potyczka, a my nie mieliśmy żadnych nagrań jej walk i nie mogliśmy przygotować odpowiedniej taktyki. Trochę było to stresujące, ale przygotowania przebiegły bardzo dobrze i nawet to, że Martyna nabawiła się zapalenia ścięgna i nie mogła za bardzo kopać, nie przeszkodziło w wykonywaniu innych akcji skutecznych na tę rywalkę z Warszawskiej Garudy – relacjonuje Domińczak.

źródło: https://www.facebook.com/maciej.dominczak?epa=SEARCH_BOX