Głogowianka odznaczona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

Małgorzata Kierzkowska otrzymała odznakę za swoją działalność społeczną.
DGL News

W Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się uroczystość nadania Odznaki Honorowej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odznakę, za swoją działalność społeczną, otrzymała głogowianka z urodzenia – Małgorzata Kierzkowska.

Odznaczenie wręczył Prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego – Mirosław Chada.

Pani Małgorzata to głogowianka od lat mieszkająca w Hiszpanii, Prezes Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii „Orzeł Biały” (najstarsze stowarzyszenie na terenie Hiszpanii, 27 lat), Dyrektor Szkoły Polskiej im. Czesława Miłosza w Madrycie, Ambasador Fundacji Pokoju Wojciecha Siudmaka „Wieczna Miłość”.

Gospodarzem uroczystości był Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

– To ogromny zaszczyt. Kiedy zadzwoniła pani Małgorzata, to tak naprawdę się nie zdziwiłem, bo kiedy tylko ma okazję, to przyjeżdża do Głogowa. Mimo że swoje życie związała z Hiszpanią. Tęskni i interesuje się tym, co dzieje się w mieście. Urodziła się w Głogowie. Pani Małgorzata jest świetnym ambasadorem Głogowa – gratulował prezydent.

Uroczystość uświetnił występ sopranistki Dominiki Zamary, która do Głogowa przyjechała z Włoch oraz tenora Sylwestra Szalonka. Przy fortepianie zasiadł Stanisław Deja.

zdjęcia: M. Patyk