Nietypowy sezon 2020 rozkręca się

Ekipa TC Chrobry Scott Głogów już po pierwszych startach
ekipa TC Chrobry Scott Głogów

Starty 2020 ekipa TC Chrobry Scott Głogów rozpoczęła etapówką z kalendarza UCI. W dniach 15-18.07.2020 rozegrane zostały cztery etapy wyścigu „Dookoła Mazowsza”. Mocne wejście w ściganie Adama Kusia, który na I etapie był w ucieczce dnia.

Niestety nie dowiedzieliśmy się, czy akcja dwóch kolarzy zakończyłaby się sukcesem, bo etap został przerwany z powodu wypadku na trasie wyścigu – pisze do nas Elżbieta Mikołajczak Sekretarz Związku.

Kolejne etapy to doskonałe wejście w sezon 2020. Zawodnicy, rywalizujący z elitą z kraju i zagranicy, bardzo dobrze się zaprezentowali. W klasyfikacji końcowej kategorii Młodzieżowców Adam Kuś zajął 13 miejsce, szósty wśród zawodników polskich grup zawodowych.

Dzień później wystartowaliśmy w klasyku z kalendarza UCI „Puchar MON”. Trasa tegorocznej edycji miała długość 174,5 kilometra i  preferowała specjalistów od sprintu. Kolarze ścigali się na rundach o długości niespełna 30 kilometrów. Wyścig był rozgrywany w ciężkich warunkach atmosferycznych, przy temperaturze bliskiej 30°C. Od samego początku tempo było bardzo wysokie, średnia prędkość  to 48,72 km/h. Adam Kuś zajął 23 miejsce w klasyfikacji open, w klasyfikacji młodzieżowców polskich uplasował się na 2 miejscu za Bartoszem Rudykiem, a Piotr Mierzyński odpowiednio 24/3 miejsce – czytamy w mailu.

Jutro ekipa wystartuje w Torowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Pruszkowie. Następne starty w sierpniu –  22. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka, Grand Prix Doliny Baryczy Żmigród XXX Memoriał Grundmanna i Wizowskiego, 64. Międzynarodowy Wyścig Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej.

W dniach 20-23 sierpnia cała ekipa będzie walczyć o medale Szosowych Mistrzostw Polski w Busku Zdrój i Kazimierzy Wielkiej, a 30 sierpnia w Wysowej wystartujemy w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski.

Sezon 2020 jest nietypowy i nieprzewidywalny. Staramy się jednak dostosować do panujących warunków i zapewnić zawodnikom jak największą ilość startów – informuje nas Klub.

Zdjęcia: TC Chrobry Scott Głogów