Nawet 35 tysięcy na wymianę pieca – zgłoś się do Ratusza po grant!

Pieniądze z Unii Europejskiej czekają!
DGL News

📌 W Głogowie ruszył program grantowy na wymianę starych pieców na nowoczesne i ekologiczne. Miasto, razem z sąsiadującymi gminami, otrzymało na ten cel środki z Unii Europejskiej.

🏡 Na co możesz otrzymać pieniądze?

Otrzymane wsparcie (granty) można przeznaczyć na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła na:

  • podłączenie do sieci ciepłowniczej / chłodniczej lub
  • instalację źródeł ciepła opartych o OZE (np. pomp ciepła) lub
  • instalację kotłów spalających biomasę lub ewentualnie paliwa gazowe. Wymianie nie podlegają użytkowane kotły gazowe, olejowe oraz na biomasę. Nie dopuszcza się też wymiany użytkowanych kotłów innych niż gazowe, olejowe i na biomasę na kotły węglowe, w tym na ekogroszek i kotły olejowe (niezależnie od ich klasy).  

🏡 Ile możesz otrzymać pieniędzy?

Wartość udzielanego grantu to 85% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 35 tys. zł. ⏩ Przykład: ⏩ koszt wymiany pieca w twoim domu to 10.000 zł. Z grantu możesz otrzymać nawet 8.500 złotych!

📌 Uwaga! Wymianie źródła ciepła mogą również towarzyszyć uzasadnione modernizacje systemu grzewczego np. wymiana wysokotemperaturowej instalacji ogrzewania na niskotemperaturową, modernizacja systemów monitoringu i zarządzania energią (termostaty, czujniki temperatury, pogodowe, obecności, sterowniki, automatyczne układy regulacji, aplikacje komputerowe, gotowe systemy, urządzenia pomiarowe, itp.).

Wymiana źródła ciepła jest elementem obowiązkowym. Jeżeli w budynku/ mieszkaniu, w którym modernizowane będzie źródło ciepła, brak jest systemu zarządzania energią, jego instalacja jest również elementem obowiązkowym.

🏡 Dla kogo są granty?

Wsparcie można otrzymać na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła służących wyłącznie na potrzeby ogrzania pomieszczeń pełniących funkcje mieszkalne w domach jednorodzinnych i/lub wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Czyli:

  • osoby fizyczne będące: właścicielami domów jednorodzinnych  lub mieszkań w domach jednorodzinnych, właścicielami mieszkań w domach wielorodzinnych,
  • wspólnoty mieszkaniowe (jedynie w zakresie mieszkań, których właścicielami są osoby fizyczne).

Złóż wniosek!

WSZYSTKIE DOKUMENTY ZAJDZIESZ TUTAJ

Potrzebujesz pomocy? Otworzyliśmy dla Ciebie PUNKT KONSULTACYJNY:

W Urzędzie Miejskim w Głogowie został uruchomiony punkt konsultacyjny. Niezbędne informacje udzielane będą pod numerem tel. 605 640 910 w następujących dniach i godzinach:
poniedziałek – 9 – 11
wtorek – 13 – 15
środa: 8 – 10
czwartek: 13 – 15
piątek: 8 – 10

Projekt pn. „Program grantowy na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych z terenów wybranych gmin Legnicko – Głogowskiego Obszaru Interwencji” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.