Ruszyła XIII edycja Lata w Twierdzy!

Impreza potrwa dwa tygodnie
01-07-2020-Lato-w-Twiedzy-Głogów-otwarcie-fot.-K.-Brzezińska)

Dziś, w Fosie Miejskiej, rozpoczęła się kolejna edycja imprezy, która ma na celu zapoznawanie mieszkańców i turystów z miastem i jego tajemnicami.

Takie akcje są potrzebne. Mamy świadomość, że w tym roku będzie ciężko niektórym wyjechać na wakacje. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że tego typu, szczególnie plenerowe, akcje w naszym mieście będziemy realizować, spełniając wszystkie wymogi sanitarne – mówił podczas otwarcia Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

W pierwszym dniu akcji chętnych nie brakowało. Uczestnicy, po oficjalnym otwarciu wydarzenia, poszli zwiedzać fosę, blokhauz oraz obiekty linii Oderstellung.

Cieszę się, że tak wiele osób chce poznawać historię miasta i regionu – dodaje prezydent.

Za zwiedzanie, uczestnicy będą otrzymywać pieczątki w „karcie uczestnictwa”. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości, na zakończenie imprezy, będą mogli bezpłatnie skorzystać z basenów Chrobrego.

Udział możliwy jest dla wszystkich w dowolnym momencie akcji. Zwiedzanie jest bezpłatne, oprócz wycieczki wyjazdowej. Spływ kajakowy, w związku ze stanem alarmowym wód na Odrze, zostanie przeniesiony na inny termin.