Webinar – Polskie prawo chroni dzieci. Prawda czy fałsz?

Jak reagować, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dziecka?
DGL News

Jak podaje Stowarzyszenie SZANSA, w okresie pandemii liczba przypadków przemocy wobec dzieci wzrosła. W niektórych krajach nawet o 30%.

Dziecko nie jest w stanie samo sobie pomóc – potrzebna jest mu pomoc dorosłych.

Co możesz zrobić, gdy zza ściany często słyszysz płacz dziecka lub krzyki? Jak reagować, gdy ktoś szarpie dziecko na ulicy?

Stowarzyszenie SZANSA zaprasza wszystkich, którym los dzieci nie jest obojętny na webinar „Polskie prawo chroni dzieci. Prawda czy fałsz?”.

Data: 02 lipca 2020, godzina 16:00
Obowiązują zapisy: www.bit.ly/3fJo5q2
Link do wydarzenia: www.bit.ly/2NtCnPB

Podczas webinarium dowiesz się co możesz zrobić, gdy przypuszczasz, że dziecko jest krzywdzone i jakie podjąć kroki prawne – gdzie to zgłosić.

Uczestnicy, podczas wydarzenia, będą mogli zadawać pytania ekspertom z dziedziny prawnej ochrony dziecka krzywdzonego. Zagadnienia można przygotować wcześniej
i wysłać je za pośrednictwem Messengera do stowarzyszenia.

Zaproszeni zostali:
mec. Magdalena Kruszewska, która od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem SZANSA, prowadzi poradnictwo prawne oraz szkolenia z zakresu ochrony dziecka krzywdzonego,
asp. Łukasz Szuwikowski – P.O. Oficera Prasowego KPP w Głogowie, członek Zespołu Interdyscyplinarnego, zaangażowany w działania przeciwdziałania przemocy.

źródło i grafika: Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA