Zależy mi, więc głosuję!

Inicjatywa młodych głogowian
zależy mi, więc głosuję - zdjęcie wyróżniające 1920x1080 jpg

Dariusz Błażejewski, maturzysta z I LO z Głogowa jest inicjatorem akcji „Zależy mi, więc głosuję!”. Reprezentuje tych młodych głogowian, dla których wybory są bardzo ważnym aktem demokracji.

Dariusz Błażejewski, zdj.nadesłane

Wybory są najprostszym i najskuteczniejszym mechanizmem wywierania wpływu na przyszłość kraju. Z perspektywy jednostki pojedynczy głos może wydawać się mało istotny, ponieważ ludzie często nie wierzą w jego siłę, jednakże jest właśnie przeciwnie. W systemie demokratycznym oddany głos przez miliony ludzi niewątpliwie wpływa na dalszą jakość naszego życia czy perspektywę rozwoju państwa. Żyjemy w dobie społeczeństwa informacyjnego i mass mediów, więc o kandydatach możemy dowiedzieć się na wiele sposobów. Polecam skorzystanie z Latarnika Wyborczego czy też prześledzenie strony internetowej danego kandydata – mówi Dariusz Błażejewski.

Inicjator zaproponował stworzenie grafiki do akcji społecznej, która będzie zachęcać głogowian by poszli do urn.

Nie możemy rezygnować z udziału w wyborach, świadczy to o naszej nieodpowiedzialności, zwłaszcza teraz. Te wybory będą najważniejsze od momentu upadku komunizmu. Liczę i wierzę w to, że w Głogowie frekwencja może przewyższyć tę z października ubiegłego roku – 61,1%, a nawet sięgnąć 70%! – mówi Dariusz Błażejewski.

Przyłączamy się do akcji Darka i stworzyliśmy taką grafikę:

zależy mi, więc głosuję - zdjęcie wyróżniające 1920x1080 jpg

Na potrzeby akcji jeszcze dziś powstanie wydarzenie na FB, będzie można też skorzystać z grafiki, którą udostępni Dariusz Błażejewski.

Zachęcamy do udziału! #ZależyMiWięcGłosuję!

Grafika: K.Brzezińska