Oddaj swój głos na głogowski teatr!

Głosowanie potrwa do końca czerwca
panorama Rynku z Teatrem T. Wadas-zajawka

Głogowski teatr ma szansę na prestiżowy tytuł. Właśnie rozpoczął się ostatni etap plebiscytu – głosowanie internautów. Ty także możesz oddać głos na ogólnopolskie „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”.

10 kwietnia otwarcie Teatru im. Andreasa Gryphiusa zgłoszone zostało do 13. edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”. Jego organizatorem jest Muzeum Historii Polski. Właśnie otrzymaliśmy informację, że jury wysoko oceniło głogowskie wydarzenie i usytuowało je w gronie pięciu najznakomitszych wydarzeń w Polsce.

Do tego konkursu zgłaszane są przedsięwzięcia związane z szeroko rozumianą historią Polski: wystawy, portale internetowe, odkrycia archeologiczne, powstanie nowych placówek działających na rzecz historii i kultury, konferencje i sympozja, innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne, filmy, gry, książki, audiobooki, konkursy.

Poza otwarciem Miejskiego Teatru im. Andreasa Gryphiusa, do kolejnego etapu plebiscytu jury zakwalifikowało  także:  „Rok Wazowski”, zorganizowany przez muzeum Zamku Królewskiego,  projekt „Zawołani po imieniu”, zorganizowany przez Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego,  „Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego” zorganizowane przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz „Muzeum Książąt Czartoryskich”, zorganizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie. 

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach, poza  „Wydarzeniem”, internauci mogą oddawać głosy w kategoriach „Wystawa” i „Edukacja i multimedia”. W sumie każdy ma prawo do trzech wskazań.

Otwarcie teatru znajdziesz w kategorii „Wydarzenie”. Oddaj swój głos właśnie teraz!

Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej plebiscytu, która zostanie zorganizowana nie później niż do 30 września 2020 roku.

Tekst: A. Białęcka
Grafika: Muzeum Historii Polski,
Fot. T. Wadas.