Trwa rekrutacja do szkoły muzycznej

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie zaprasza dzieci w wieku szkolnym (7-15 lat) do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie w nowym roku szkolnym. Do wyboru: akordeon, flet, fortepian, gitara, klarnet, saksofon, skrzypce, trąbka, wiolonczela.
Ulotka Szkoła Muzyczna w Głogowie rekrutacja 2020/2021

📌 Wnioski można składać droga elektroniczną 💻 – mailowo lub poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej.

📌 Na stronie internetowej szkoły znajdują się aktualne informacje dotyczące rekrutacji.

📌 Na portalu społecznościowym, prowadzona jest prezentacja oferty szkoły w wersji online.

Ulotka Szkoła Muzyczna w Głogowie rekrutacja 2020/2021

Oprócz gry na instrumencie, uczniowie szkoły realizują przedmioty pozwalające zdobyć wiedzę i umiejętności muzyczne, takie jak kształcenie słuchu, audycje muzyczne, zajęcia z akompaniatorem, zespół instrumentalny, chór. Daje to naszym uczniom wszechstronne i profesjonalne wykształcenie muzyczne – zaznacza Agnieszka Berest, dyrektor Szkoły Muzycznej w Głogowie.

📌 Okres nauki w szkole to 4 lub 6 lat, w zależności od wieku, w jakim dziecko rozpoczęło naukę.

📌 Szkoła jest placówką państwową, co oznacza, że nauka w szkole jest bezpłatna.

📌 Znacząca część uczniów korzysta z instrumentów udostępnionych przez szkołę do domu.

Uczniowie w trakcie nauki w szkole, mają okazję do częstego prezentowania swoich umiejętności na licznych szkolnych koncertach i popisach, a także możliwość kontaktu z profesjonalnymi muzykami, którzy koncertują w szkole, a także prowadzą dla naszych uczniów mistrzowskie warsztaty instrumentalne – dodaje dyrektor placówki.

Nauka muzyki zapewnia wszechstronny rozwój dziecka, kształci wrażliwość, uczy odporności na stres, a także kształtuje takie cechy charakteru jak systematyczność, odpowiedzialność, umiejętność współpracy. Szkoła muzyczna jest dobrym wyborem dla osób, które lubią muzykę i chcą zdobyć umiejętność gry na instrumencie. Przygoda z muzyką trwać może całe życie, a rozpocząć się może w Szkole Muzycznej w Głogowie! – zachęca.