Muzeum znów dostępne dla zwiedzających

Na terenie muzeum nie będzie mogło przebywać więcej niż 20 zwiedzających
DGL News

Po przerwie związanej z sytuacją epidemiczną Muzeum Archeologiczno-Historyczne dostępne będzie dla zwiedzających.

-Tak samo jak przed pandemią sale wystawowe dostępne będą od środy do niedzieli. Oczywiście w poszanowaniu wytycznych zarówno ministra zdrowia, jak i ministra kultury i dziedzictwa narodowego – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Muzealne biura w normalnym już wymiarze czasu czynne będą już od poniedziałku 4 maja. Dla zwiedzających muzeum otwarte będzie od środy 6 maja. Zarówno pracownicy MAH, jak i osoby odwiedzające muzeum, nadal będą musieli stosować środki bezpieczeństwa wynikające z obowiązujących wytycznych.

Na terenie muzeum nie będzie mogło przebywać więcej niż dwudziestu zwiedzających jednocześnie. Obowiązkowo w maseczkach. Do dyspozycji zwiedzających będą również punkty z płynem do dezynfekcji.

-Odwiedzający muzealne ekspozycje proszeni będą do stosowanie się do wskazań pracowników muzeum oraz tych wynikających ze stanu epidemii. Grupy zorganizowane będą mogły zwiedzać muzeum po wcześniejszym ustaleniu takiego zwiedzania z pracownikami placówki – dodaje Maciej Iżycki.

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzających oraz pracowników muzeum, dyrekcja MAH jest w ciągłym kontakcie zarówno z głogowskim samorządem, jak i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.