Uszyli blisko 6 tysięcy maseczek ochronnych

Gminy dziękują szyjącym za pracę, a przedsiębiorcom za wsparcie

Panie, ale także i panowie, przez ostatnie dni szyli maseczki dla czterech gmin: Miejskiej Głogów, Kotli, Żukowic i Gminy Wiejskiej.

Gminy połączyły siły i środki i dziś mamy efekt! Blisko 6 tysięcy maseczek, z materiału atestowanego i odkażonego. Maseczki są wielokrotnego użytku, teraz zaczniemy je przekazywać. W pierwszej kolejności trafią do osób zanoszących żywność osobom na kwarantannie, wolontariuszom, pracownikom naszych jednostek mającym kontakt z innymi z racji wykonywanych obowiązkówmówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

W Gminie Kotla maseczki szyło 11 osób oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Natomiast w Gminie Żukowice szyły 4 osoby.

Pozyskaliśmy materiał na maski. Cieszymy się, że w gminie znalazły się Panie i Panowie, które potrafią szyć i w tej trudnej sytuacji chcą pomóc. Dziękujemy też firmom TOP POLIGRAFIA, strefa998.pl, Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Wilk” oraz Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  S.A. za wsparcie. Część maseczek trafiła do naszych jednostek organizacyjnych oraz jednostek OSP z terenu  gminy Kotla. Reszta trafi do mieszkańców z gmin Kotla i Żukowicemówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Dziękujemy bardzo WSZYSTKIM SZYJĄCYM ❤️

Zdjęcia: Gmina Kotla, Studio Siwek