Miasto wspiera służby

Rokaszewicz: przekazujemy sprzęt wszędzie tam gdzie jest niezbędny, bo tak trzeba
DGL News

Maski, kombinezony, okulary, rękawiczki, poncza foliowe trafiły już do służb. Miasto na bieżąco przekazuje służbom ten sprzęt.

Wsparliśmy już sprzętem policję, straż pożarną, ochotnicze straże pożarne, prokuraturę, pogotowie ratunkowe. To nie są miejskie służby, nie jest to nasze zadanie, ale nie wyobrażam sobie, żeby im nie pomóc. Niezbędny sprzęt otrzymali także pracownicy naszych jednostek, głownie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy dostarczają żywność i środki higieniczne mieszkańcom będącym na kwarantannie – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Zakupiono już 7.380 sztuk maseczek, w tym P2 i P3 oraz bardzo specjalistyczne z dodatkowymi filtrami na wymianę, w których można pracować ponad tydzień.

Zamówiliśmy dodatkowy sprzęt, w tym maseczki, około 6 tys. sztuk. Kupiliśmy już 352 kombinezony, 300 sztuk okularów, 400 poncz ochronnych, ponad 4 tys. rękawiczek. Do tego środki czystości. Sprzęt jest wydawany na bieżąco. Część zostaje w magazynie rezerw. Będziemy robić dodatkowe zamówienia – mówi prezydent Głogowa.

Do dziś na niezbędny sprzęt dla służb miasto przeznaczyło ok. 185 tys. złotych.

Zdjęcia: Marta Dytwińska-Gawrońska