SPS Chrobry Głogów kończy sezon!

Dominik Walenciej: Mam nadzieję, że sezon spędzony w Krispol 1. Lidze był dobrą lekcją i pozwoli na dalszy rozwój klubu, który na pewno ma ambicję, żeby wrócić na zaplecze PlusLigi.
DGL News

Decyzją zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. rozgrywki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. Sezon zakończy się na tym etapie, jaki został rozegrany został do soboty 14 marca.

Dla głogowskich siatkarzy oznacza to spadek z rozgrywek zaplecza PlusLigi.
Podopieczni Dominika Walencieja nie rozegrali swojego ostatniego meczu z KFC Gwardią Wrocław, lecz i tak nie miałby on wpływu na ich sytuację.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, PZPS postanowił zakończyć wszystkie rozgrywki siatkarskie. Uważam, to za słuszną decyzję, bo nie sport jest teraz najważniejszy. SPS Chrobry Głogów w przyszłym sezonie będzie występował w rozgrywkach 2. ligi – komentuje Dominik Walenciej.

Przed zarządem klubu teraz dużo pracy, żeby utrzymać obecnych sponsorów, pozyskać nowych oraz stworzyć zespół na nowy sezon. Mam nadzieję, że sezon spędzony w Krispol 1. Lidze był dobrą lekcją i pozwoli na dalszy rozwój klubu, który na pewno ma ambicję, żeby wrócić na zaplecze PlusLigi. Chciałbym podziękować w swoim imieniu wszystkim zawodnikom, działaczom i osobom związanym z klubem za ten sezon. Naszym kibicom, że byli z nami zawsze i nas wspierali w lepszych i gorszych chwilach. Niestety wyniki sportowy nie jest zadowalający dla nas wszystkich, ale mam nadzieję, że wrócimy silniejsi. Na koniec życzę zdrowia wszystkim, bo zdrowie jest tylko jedno i zostańcie w domach, żeby inni mogli do nich wrócić – dodaje trener.

No właśnie, a co z kibicami?

Mamy wspomnienia wspaniałych emocji, jesteśmy zarażeni nie wirusem, ale pasją do kibicowania i stawimy się w naszym sektorze jesienią. Będziemy z SPS Chrobry Głogów bo naszym zadaniem jest dopingować drużynę bez względu na to jaki numerek ma liga, w której grają – zapowiadają.

źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej
zdjęcia: archiwum DGL News