Profil zaufany – załatw sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu!

Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne i niesie za sobą wiele korzyści. Nie trzeba osobiście udawać się do urzędu, stać w kolejkach i narażać się na duże skupiska ludzi. Wszystkie niezbędne formalności można załatwić z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.
DGL News

Profil zaufany może założyć każdy, kto ma numer PESEL. Za jego pomocą skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w Internecie oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.

Profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz:

Wypełniając formularz online nie unikniesz wizyty w wybranym punkcie potwierdzającym. Pracownik punktu potwierdzającego poprosi cię o okazanie dokumentu tożsamości. Następnie wydrukuje złożony przez ciebie wniosek i poprosi o jego podpisanie.

Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt, poza jego właścicielem, nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

Portal www.gov.pl również korzysta z profilu zaufanego. Posiadając taki profil sprawdzisz:

Profil zaufany ważny jest 3 lata. Po upływie tego czasu można przedłużyć jego ważność o kolejne 3 lata.

źródło: www.gov.pl