Decyzja rządu: wszystkie placówki oświatowe zamknięte

W Głogowie od najbliższego poniedziałku do 25 marca, zamknięte będą szkoły i przedszkola!
11.03.2020-Konferencja-ws.-koronawirusa-Głogów-fot.-K.-Brzezińska-3-zajawka

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów w całym kraju zostają zamknięte placówki oświatowe, ośrodki kultury, kina, teatry, ośrodki sportowe.

W Głogowie od najbliższego poniedziałku do 25 marca zamknięte będą wszystkie miejskie placówki oświatowe, publiczne i prywatne przedszkola i żłobki. Rząd zdecydował także o zamknięciu ośrodków kultury i sportu.

Na taką decyzję czekaliśmy. Decyzja rządu to działania kompleksowe, dla wszystkich, już nie ma dowolności. Uważam to za bardzo dobre rozwiązanie, do którego teraz wszyscy muszą się dostosować – powiedział prezydent Rafael Rokaszewicz.

Już wczoraj zostały odwołane wszystkie imprezy masowe. W związku z tym nie odbędzie się zaplanowana na 5 kwietnia inscenizacja Zakończenia Walk o Głogów.

Ograniczone do minimum zostaną wizyty w instytucjach publicznych, tj. w Urzędzie Miejskim.

– Prosimy o rozważność i zdrowy rozsądek. Na razie nie ma bezpośredniego zagrożenia. To wszytko to działania profilaktyczne, mające na celu zminimalizowanie zagrożenia – mówił na konferencji Rafael Rokaszewicz.

Cała konferencja prasowa prezydenta Głogowa: TU

W związku dynamiczną sytuacją możliwe, że ograniczany będzie dostęp do kolejnych miejsc użyteczności publicznej. Na bieżąco będziemy o tym informować.