Wysoka wygrana Chrobrego

W rozegranym w Głogowie meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry zrewanżował się za jesień i wygrał z GKS-em Tychy 5:1.
DGL News

Zwycięstwo 5:1 z GKS-em Tychy jest dla Chrobrego drugim najwyższym w historii jego występów na zapleczu Ekstraklasy. W tym tysiącleciu, nie licząc udziału w niższych ligach (druga, trzecia i czwarta), Pomarańczowo-Czarni wyżej nie wygrali.

Więcej o przebiegu meczu przeczytacie tutaj.

Dziwnie się czuję, bo w sezonie jeszcze tak nie wygraliśmy. Zazwyczaj walczymy o jedną, dwie bramki, a ostatnie dwie kolejki to osiem. Można zwariować. Na tyle jesteśmy świadomi swojej pracy, przede wszystkim zawodnicy, że cały ten okres, nie tylko te dwa mecze, ale przygotowania zimowe i poprzednia runda miały na nas wpływ jako na ludzi. Pewne rzeczy zmieniliśmy, bardziej w siebie uwierzyliśmy. To wynik tego wszystkiego. Zespół od pierwszej do ostatniej minuty pod każdym względem zdominował przeciwnika. Może w drugiej połowie mieliśmy przestój, kiedy padła bramka na 2:1. To takich pięć minut, z którymi zawsze mamy problem i musimy nad tym pracować dalej. Zresztą zawsze jest nad czym pracować. Ten zespół jest tego świadom. Obojętnie czy ktoś gra czy nie, wszyscy są dla drużyny. To czuć i ta pozytywna energia przekłada się na wynik. Wiadomo jednak jak jest w piłce nożnej. Musimy się powtarzać. Ostatnie mecze potwierdzają, że jesteśmy na dobrej drodze, że to, co robimy jest dobre, ale nadal pokora, dalsza praca i wiara w siebie. Po prostu trzeba dalej pracować – mówi trener Chrobrego Głogów Ivan Djurdjević. 

tekst i zdjęcia: Chrobry Głogów S.A.