Wystawa uczniów SP 10 w BLOG-u

Na wystawie zgromadzono 111 prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas V-VII.
wystawa SP 10 uczniowie

W Bibliotece Lokalnej Osiedla Glogowskiego do końca marca można oglądać wystawę „Od abstrakcjonizmu do realizmu”, na której prezentowane są prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 Głogowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 marca o godz. 10:30 w bibliotece przy ul. Perseusza 13.

Na wystawie zgromadzono 111 prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas V-VII ze SP 10 pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Rytter. Widać w nich dużą wyobraźnię twórców, odwagę w łączeniu faktur i zestawianiu kolorów. Uczniowie zainspirowani rożnymi artystami i kierunkami w malarstwie, prezentują swoje spojrzenie na dane zagadnienie. Prace powstały na lekcjach plastyki i zajęciach wspierających uczniów zdolnych.

– Lekcje plastyki pobudzają uczniów do pracy, kształtują ich uwagę – mówi Anna Rytter. – Przyjemność, którą zyskują dzięki tworzeniu, wprawia ich w dobry nastrój, który również zwiększa elastyczność poznawczą i ułatwia twórcze rozwiązywanie problemów. Plastyka jest formą wyrażania pragnień, nadziei, radości i smutków. Potencjał twórczy istnieje w każdym, a zadaniem nauczyciela jest go dostrzec, a w procesie kształcenia obudzić i rozwijać.

Wystawę można podziwiać w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. Perseusza 13: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – 10:00-18:00, środa – 11:00-15:00, sobota – 9:00-13:00.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Błaszczyk.