„Za mundurem panny sznurem”

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Fotostopem przez świat zaprasza do wspólnego świętowania.
DGL News

We wtorek, 10 marca o godzinie 18:00 w Sali Rajców, odbędzie się już ósme spotkanie z okazji Dnia Kobiet, organizowane przez Fotostopem przez świat.

W tym roku tematem przewodnim będzie mundur, więc zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych: st. bryg. Piotr Durała z Państwowej Straży Pożarnej, nadleśniczy Adam Grzelczak z Nadleśnictwa, ppłk. Krzysztof Jaroszek z 4. Batalionu Inżynieryjnego, asp. Łukasz Szuwikowski z Policji oraz ppłk. Andrzej Zalewski z Zakładu Karnego.

Gośćmi honorowymi będą Prezydent Głogowa oraz Starosta Głogowski.

Podczas wieczoru wystąpią uczniowie głogowskiej szkoły muzycznej, a mundurowych w krzyżowy ogień pytań weźmie Bartek Adamczak.

– Zabawa zapowiada się świetna, bo zaproszeni goście są wyjątkowi. Reprezentują wszystkie służby mundurowe. Ich praca jest odpowiedzialna i stresująca, ale są otwarci na ludzi, uśmiechnięci i potrafią oddzielić pracę zawodową od życia prywatnego. Wszystkich poznałam osobiście, są „silnymi facetami” zmagającymi się z trudnymi sprawami zawodowymi. Prywatnie to bardzo mili panowie, z którymi rozmowa to prawdziwa przyjemność. Mają wspaniałe pasje, o których mogą opowiadać godzinami – mówi Grażyna Sroczyńska, organizatorka.

Grażyna Sroczyńska na swoim Facebook-u będzie przybliżać sylwetki mundurowych. Już w tej chwili można przeczytać o komendancie Państwowej Straży Pożarnej i dowódcy 4. Batalionu Inżynieryjnego.

źródło: FB Grażyna Sroczyńska
zdjęcie: FB Grażyna Sroczyńska