Banaszewski nowym zawodnikiem pomarańczowo-czarnych

25-letni Maksymilian Banaszewski został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów, z którym podpisał półtoraroczny kontrakt.
Makysmilian Banaszewski 2

Nowy zawodnik pomarańczowo-czarnych występuje w pomocy, na jej bokach i w środku. Urodził się w Warszawie i przez długie lata grał dla klubów ze stolicy, jak Hutnik, Varsovia, Marymont i Unia, oraz okolicznego Znicza Pruszków. To właśnie Znicz był jego pierwszym seniorskim klubem. W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 zaczął występować w jego barwach  drugiej lidze, a w 2015 roku był już w pierwszej. W sezonie, po którym zespół awansował na zaplecze, Banaszewski wystąpił w 34 meczach zdobywając trzy bramki (bilans włącznie z udziałem w rozgrywkach Pucharu Polski).

Pierwszy rok na tym poziomie zakończył na bilansie 33 / 6, kolejny na 32 / 1 i przeniósł się do Stali Mielec. Przez półtora roku w Mielcu zagrał w 55 meczach, w których zdobył siedem bramek. Po tym czasie wzięła go do siebie Arka Gdynia. W Ekstraklasie zadebiutował 10 lutego 2019 roku w spotkaniu z Koroną Kielce. Łącznie na najwyższym szczeblu wystąpił w ośmiu spotkaniach. Ostatnie z nich z jego udziałem, ze Śląskiem Wrocław, miało miejsce w maju 2019.

W rundzie jesiennej trwającego sezonu był w rezerwach gdyńskiego klubu, z którym rozwiązał kontrakt. Do Chrobrego przychodzi więc jako wolny zawodnik i ten, który zaczynając od drugiej ligi szczebel po szczeblu piął się do Ekstraklasy, oraz będący z dużym doświadczeniem w drugiej lidze (ponad 100 gier) i sporym w pierwszej (83).

Źródło: MZKS Chrobry Głogów.