Wizyta zagranicznych wolontariuszy w SP 2

Głogowską podstawówkę odwiedzili wolontariusze z Indonezji i Kolumbii.
EuroWeek wolontariusze

Szkołę Podstawową nr 2 odwiedziło dwóch wolontariuszy Euroweek: Dindhy Rii Harmonis z Indonezji oraz Fabiana Roberta Rodrigueza Patascoy z Kolumbii.

Fundacja Euroweek od wielu lat zajmuje się organizowaniem zajęć językowych dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Podczas wizyty w szkole wolontariusze mieli okazję przede wszystkim pokazania swojego kraju, jego kultury, historii, ekonomii, turystyki, tradycji i zwyczajów. Odbyło się to poprzez różnego rodzaju prezentacje, rozmowy z uczniami czy zajęcia warsztatowe.

Wolontariusze opowiedzieli również o swojej dotychczasowej pracy, którą wykonywali będąc jeszcze w swoim kraju oraz o swoich podróżach, co stanowiło najciekawszy element spotkania. W trakcie wizyty uczestnicy chętnie uczyli się narodowych tańców oraz poznali często nieznaną im kuchnię.

Wszystkie te działania mają na celu rozwinięcie dzieci zarówno pod względem językowym, jak i pod względem kulturowym, a także oswojenie ich z językiem angielskim – mówi Daniel Chrzanowski, nauczyciel j. angielskiego w SP 2.

Wolontariusze przekazali też młodzieży ideę wolontariatu i korzyści z niego płynących.

#EuroWeek

Źródło: SP2 w Głogowie.