Deklaracja działań dla rodziny

Prezes KGHM: razem możemy więcej

30 stycznia w siedzibie KGHM Polska Miedź samorządy związane z miedzią podpisały porozumienie o wspólnych działaniach na rzecz rodziny.

Deklaracja na rzecz rodziny w Zagłębiu Miedziowym:

W związku z dynamicznymi zmianami społecznymi i technologicznymi, w poczuciu odpowiedzialności za społeczność lokalna, w obliczu potrzeby inwestowania w rodzinę, stawiając człowieka w centrum naszych aktywności, deklarujemy wolę realizacji w 2020 roku wspólnych działań na rzecz rodziny w Zagłębiu Miedziowym: skierowanych przede wszystkim do młodzieży, rodziców i pedagogów, wzmacniających chronione przez Konstytucję RP wartości takie jak małżeństwo, rodzina i rodzicielstwo, wzmacniających więzi rodzinne i społeczne, stanowiących pozytywną odpowiedź na kryzys demograficzny.

Wiemy, że razem możemy więcej. Po roku wspólnych inicjatyw kilkanaście samorządów Zagłębia Miedziowego oraz KGHM podpisało deklaracje wsparcia rodziny. W 2020 roku zrobimy wspólnie jeszcze więcej – mówił na konferencji prasowej Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Realizacja takich działań to społeczna funkcja biznesu. Spółka przeprowadziła badania, także w głogowskich szkołach, na tej postawie przygotowano programy, które będą realizowane w ramach porozumienia: Szkoła Rodziców i Wychowawców, Program Wzmacniania Rodziny czy Program Archipelag Skarbów. Projekt będzie współfinansowany ze środków KGHM Polska Miedź S.A. – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Program będzie realizowany jeszcze w tym roku szkolnym.

Zdjęcia: Marta Dytwińska-Gawrońska