MKS PIAST Głogów zagrał dla WOŚP

W tym meczu wynik nie był najważniejszy…

„Wiatr w żagle”, czyli 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, siatkarki PIASTA zapamiętają na bardzo długo:

Nasz klub odpowiedział na zaproszenie zaprzyjaźnionego, młodzieżowego klubu UKS SG Kożuchów, aby wspólnie zorganizować imprezę siatkarską w Kożuchowie – mówi Sylwia Szczeblewska trenerka MKS PIAST Głogów.

Na boiskach po kolei zagrały najmłodsze siatkarki  w kategorii „dwójki”, „trójki” i „czwórki”, które zaprezentowały swoje umiejętności siatkarskie, a przy tym świetnie się bawiły. Następnie na trzy setowe spotkanie wybiegły młodziczki i kadetki klubu UKS SG Kożuchów oraz MKS PIAST Głogów, które grają w lidze lubuskiej i dolnośląskiej:

Dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie, ale nie wynik był najważniejszy. Najwięcej emocji, wszystkim uczestnikom imprezy, sprawił mecz towarzyski Rodziców i Przyjaciół obu klubów – wyjaśnia Sylwia Szczeblewska.

MKS Piast Głogów reprezentował dwunastoosobowy zespół, który niesiony dopingiem 32 siatkarek dzielnie walczył na parkiecie, a niektórych akcji mogłaby pozazdrościć niejedna drużyna siatkarska.

Rozgrywki na boisku przeplatały się z konkursami odbić sposobem górnym i dolnym o „Kryształową Kulę”, w których uczestniczyły wszystkie siatkarki. W odbiciach dolnych wygrała kadetka Piasta Magdalena Dworzańska, kapitan zespołu.

W przerwach przeprowadzono licytacje pamiątek i gadżetów, m.in piłki z autografami siatkarzy SPS Chrobry Głogów, Maskotki Myszki Miki i gadżetów orkiestry, plakatu WOŚP oraz kalendarza z Mistrzami Świata w Siatkówce. Na wszystkich uczestników imprezy czekały pamiątkowe medale.

Sekcja siatkówki MKS PIAST GŁOGÓW dziękuje p. Ani Czarneckiej z UKS SG Kożuchów i wszystkim organizatorom 28 Finału WOŚP w Kożuchowie za zaproszenie do udziału w imprezie siatkarskiej:

Dziękujemy wszystkim siatkarkom, rodzicom i przyjaciołom PIASTA za udział, pomoc i zaangażowanie w organizację dzisiejszego 28 Finału Wielkiej Okiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy rodzicom za odwagę i grę w meczu towarzyskim, za przepyszne ciasta upieczone na dzisiejszą okazję oraz udział w licytacjach – dodaje trenerka MKS PIAST.