Widokówka z Głogowa

Regionalista Dariusz Czaja zaprezentował zbiór widokówek pochodzących z prywatnego zbioru, ukazujących Głogów w okresie PRL.
DGL News

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z regionalistą Dariuszem Czają, który zaprezentował publiczności zbiór widokówek pochodzących z prywatnego zbioru, ukazujących Głogów w okresie PRL.

Prezentacja połączona była z promocją najnowszego albumu pt. „Głogów na widokówce z okresu PRL” na łamach którego znalazła się kolekcja widokówek prelegenta. Publikację wydała Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych w Głogowie.

Widokówki z PRL-u dotyczące naszego miasta zbierałem od wielu lat. Spora część mieszkańców fascynuje się Głogowem przedwojennym na widokówkach, bo jest ich bardzo dużo. Natomiast okres powojenny był traktowany trochę po macoszemu. Doszedłem do wniosku, aby na podstawie własnej kolekcji zrealizować projekt zakończony wydaniem albumu z widokówkami Głogowa z tego okresu. Każdy z licznie przybyłych na spotkanie uczestników miał okazję do wspomnień związanych z Głogowem „tamtych lat”, który zachowany został na tych małych prostokątnych skrawkach papieru – skomentował Dariusz Andrzej Czaja.

Fotografie: Izabela Matuszewska (MBP Głogów).