Grota Solna dla uczniów podstawówek

Ponad 1000 uczniów głogowskich szkół podstawowych skorzysta z 10 seansów.
DGL News

Chrobry Głogów S.A. realizuje seanse profilaktyczne w grocie solnej w ramach programu „Profilaktyka prozdrowotna w Gminie Miejskiej Głogów – zajęcia dla dzieci i młodzieży na obiektach sportowych oraz seanse profilaktyczne w grocie solnej” współfinansowanego przez Gminę Miejską Głogów, KGHM Polska Miedź S.A. oraz Fundację KGHM Polska Miedź.

Z 10 seansów skorzysta 1000 uczniów głogowskich szkół podstawowych. Wizyty odbywać się będą w Strefie Spa & Wellness w Pływalni Chrobry do 31.05.2020r.

1000 voucherów trafi do uczniów głogowskich szkół podstawowych. Każdy umożliwia skorzystanie z 10 seansów trwających po 40 minut każdy. Razem z voucherem niezbędne będzie okazanie legitymacji oraz przebranie się w strój sportowy i klapki.

Powietrze w grocie solnej zawiera takie pierwiastki jak jod, potas, sód, wapń, magnez, brom i selen. Ich stężenie jest kilkukrotnie większe niż nad morzem. Grota wspomaga organizm w leczeniu i profilaktyce m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej i alergii.

Źródło: Chrobry Głogów S.A.