Pałace, których już nie zobaczymy – wykład

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Hannibal Smokie.
DGL News

5 grudnia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wykład – spotkanie autorskie z Hannibal Smokie (pseudonim literacki) pt. „Niewidzialny Dolny Śląsk – pałace, których już nie zobaczymy”.

Gość kolejnego spotkania z cyklu „Śladami kultury i historii Ziemi Głogowskiej to znany pisarz, dziennikarz, fotoreporter i grafik  zaangażowany w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego. Autor cenionych na rynku regionalistycznym wydawnictw albumowych i publikacji na portalach społecznościowych Onet.pl i Facebooku.  

W grudniu 2016 roku ukazało się Niewidzialne Miasto, bestsellerowy album historyczny dokumentujący najważniejsze budowle Wrocławia zrównane z ziemią od 1938 do 2000 roku. W listopadzie 2018 roku trafił do księgarń Niewidziany Dolny Śląsk. Utrzymany w podobnej konwencji album przedstawia blisko 450 pałaców unicestwionych w historycznych granicach regionu w tym również na Ziemi Głogowskiej. Wydawnictwa te stały się bestsellerami po kilku tygodniach sprzedaży.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia tych wydawnictw albumowych ( cena 80.00 zł). Prelekcja jest udokumentowana bogatą ikonografią na prezentacji multimedialnej.

Obecnie powstaje Cicha apokalipsa, przewodnik grozy po 200 zrujnowanych pałacach i zamkach Dolnego Śląska.

Źródło: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.