Wyniki Budżetu Obywatelskiego

20 projektów mieszkańców będzie realizowanych w przyszłym roku.
DGL News

Wiadomo już, które zadania będą realizowane 2020r. w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W wyniku głosowania papierowego i elektronicznego oddanych zostało 10 360 ważnych głosów, w tym: 9046 przez internet i 1314 w formie papierowej.

W tym roku wybrano 20 projektów do realizacji i jest to o 3 projekty więcej niż w ubiegłym roku – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Przypomnijmy, że miasto podzielone zostało na cztery okręgi konsultacyjne miejskie i jeden ogólnomiejski, a na każdy z nich przypadło 500 tysięcy złotych.

Wśród zadań, które otrzymały najwięcej głosów, większość stanowią inwestycje związane z placówkami oświatowymi.

Wśród innych zwycięskich projektów znajduje się m.in. przeszkodowy tor „OCR” i rozbudowa konstrukcji do street workout przy ul. Budowlanych, rewitalizacja podwórka przy ul. Elektrycznej oraz trzeci etap realizacji zagospodarowania placu pomiędzy ulicami Matejki-Sikorskiego-Przemysłowa-Mickiewicza.

W przyszłym roku realizowanych będzie 7 projektów ogólnomiejskich, a wśród nich m.in. zawieszenie budek lęgowych dla jerzyków, profilaktyczne badania USG dla dzieci oraz montaż infokiosku – multimedialnego przewodnika przybliżającego sylwetki upamiętniających żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz historii i zabytków Głogowa.

Protokół z głosowania i lista zakwalifikowanych projektów znajduje się stronie urzędu miejskiego.