IV Wystawa Rękodzieła Głogowskich Seniorów

Każde dzieło jest niepowtarzalne i ma nam coś do opowiedzenia.
DGL News

Nadeszła jesień, dnie stają się coraz krótsze, liście leniwie opadają z drzew, jednak wbrew przygnębiającej aurze nie opada zaangażowanie Głogowskich Seniorów.

Czynnie rozwijają swoje pasje i dają wyraz swojej kreatywności – również za pomocą rękodzieła. Tworząc, nie tylko zajmują swój wolny czas, ale spędzają miło chwile
w towarzystwie.

Każde ich dzieło jest niepowtarzalne i ma nam coś do opowiedzenia. A jest tego wiele, bowiem nasi Seniorzy to wspaniali, ciekawi ludzie pełni własnych, unikalnych doświadczeń i osobistych historii. Używając najrozmaitszych technik i materiałów tworzą rzeczy, które niejednokrotnie potrafią wprawić nas w zachwyt, zaskoczyć, czy wywołać uśmiech na twarzach.

Czwarty już rok z rzędu będziemy mogli podziwiać rękodzieła Głogowskich Seniorów
i ujrzeć w ich twórczości odbicia autorów – często takie, jakich nie dostrzegamy na co dzień. Sztuka łączy ludzi, całe pokolenia i kultury. Pragniemy, aby tak samo było w tym roku w Głogowie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wystawie. Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający wyniesie z niej coś wartościowego i zostanie zainspirowany do wyrażania siebie w równie kreatywny sposób.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 listopada 2019 o godzinie 18:00. Prace seniorów będzie można podziwiać w Galerii Edukacji Twórczej MOK do 6 stycznia 2020.

Swoje prace wystawią: Równe Babki, Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych FLIS, Dom Dziennego Pobytu “Cicha Przystań”, Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „a jutro?”.

Tekst: Dominika Błaszczyk