Ambulans „Nie nowotworom u dzieci”

W ramach akcji przebadanych zostanie 150 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
DGL News

W ramach programu „Ronald Mc Donald Care Mobile” Fundacja Ronalda McDonalda realizuje Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych pod nazwą „Nie nowotworom u dzieci”. W związku z akcją do Głogowa po raz drugi przyjedzie specjalny ambulans:

-W dniach 23-24 listopada przyjedzie Ambulans w celu przeprowadzenia profilaktycznych badań ultrasonograficznych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat – mówi Marta Kaszuba, prezes Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, które jest inicjatorem akcji w Głogowie.

Ambulans jest w stanie przyjąć przez dwa dni 150 dzieci. Miejscem realizacji badań będzie Plac Konstytucji 3 Maja 1 – parking przy hotelu Qubus.

Rejestracja będzie prowadzona od 12 do 14 listopada w godzinach od 16.00 do 19.00 pod nr telefonu: 796 905 613.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program skierowany jest do mieszkańców Głogowa.

Zgłosić powinni się rodzice dzieci, u których występują niepokojące objawy tj. wymioty, nawracający kaszel czy bóle brzucha. USG będzie wykonywane od tarczycy, grasicy po pachwiny, czyli jama brzuszna, klatka piersiowa i narządy rodne – mówi wiceprezes Małgorzata Szychowska z Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Współorganizatorem oraz pomysłodawcą projektu jest Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”. Program finansowany przez Gminę Miejską Głogów.

Plakat