Jesienna Młodzież z Klubu Seniora „Dom nad strumykiem”

Październik był, jak zawsze, bardzo aktywnym miesiącem w życiu seniorów z klubu seniora „Dom nad strumykiem”.
DGL News

Korzystając z niezwykle pięknej aury wybrali się na grzybobranie. Tradycyjnie już miejscem, w którym najlepiej zbiera się podgrzybki, prawdziwki, maślaki i inne dary lasu jest gościnne Głogówko. Tam najbardziej smakuje gorąca herbatka i drożdżowe ciasto, a przy ognisku najpiękniej brzmią wszystkie piosenki i żarty.

Nowością w klubie były warsztaty „Łapacze snów”, podczas których, głównie seniorki, nauczyły się nowej techniki, a powstałe dzieła będą ozdobą zbliżającej się Wystawy Rękodzieła Głogowskich Seniorów. Warsztaty to część zadania publicznego, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie a jutro? finansowanego ze środków Gminy Miejskiej Głogów.

Podsumowaniem wszystkich działań w październiku, który, jak wiadomo, jest poświęcony seniorom, był uroczysty Dzień Seniora, podczas którego uczestnicy klubu mogli gościć Prezydenta Głogowa, Pana Rafaela Rokaszewicza. Dopełnieniem tej przemiłej uroczystości był występ 5 i 6- latków z Przedszkola Publicznego Nr 5 oraz zespołu Złoty Wiek, któremu towarzyszyły wokalistki z zespołu „Pozytywki” z Białołęki. Jak zawsze seniorzy zaprezentowali swoje jesienne stroiki, a uroczystą atmosferę wzbogaciły serdeczne życzenia od wszystkich zaproszonych gości.

Tekst nadesłała Elżbieta Ruszkowska, Dom nad Strumykiem w Głogowie.