III Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Bocci

90 zawodników rozegrało aż 92 mecze

W sobotę w Głogowie zakończyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Bocci. 90 zawodników grających indywidualnie oraz drużynowo, przez dwa dni zawodów rozegrało 92 mecze.

W przeprowadzenie zawodów zaangażowanych było przez dwa dni kolejne ok. 40 osób. Wśród nich sędziowie, asystenci, opiekunowie i wolontariusze. Zawodnicy przyjechali na zawody z odległego Zamościa, Lublina, Warszawy, Kielc, Gdańska, Szczecina, Bielska-Białej, Nowego Sącza, Częstochowy, Poznania, Zielonej Góry i samego Głogowa. Zawody były ostatnim etapem przed Mistrzostwami Polski, w którym niepełnosprawni zawodnicy zdobywali punkty w rankingu i kwalifikacje do mistrzostw. Wszyscy sportowcy oraz ich opiekunowie i asystenci na czas zawodów zatrzymali się już tradycyjnie w Domu Uzdrowienie Chorych – pisze Andrzej Maciejewski, szef IKSON GŁOGÓW.

Jak mówi Andrzej Maciejewski, zawody miały bardzo dobrą atmosferę m.in. dzięki wyjątkowej inauguracji z elektryzującym występem Głogowskiej Rewii Graffiti. Gośćmi inauguracji byli włodarze miasta , powiatu, Zarządzający Spółką w osobie, a także przybyły z Wrocławia Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Jak nas poinformował Polski Związek Bocci, główny organizator zawodów, odpowiednia baza noclegowa, bardzo dobre warunki na głogowskiej hali sportowej jak i dobra organizacja ze strony gospodarza – klubu IKSON Głogów, z którym współpracują sprawiają, że za rok najprawdopodobniej znów odbędą się w Głogowie zawody tym razem rangi mistrzowskiej – dodaje Andrzej Maciejewski.

Klub IKSON serdecznie zaprasza niepełnosprawnych mieszkańców do rozpoczęcia aktywności sportowej poprzez grę w boccię. Aktywna przynależność do klubu to świetna forma integracji społecznej, utrzymania i rozwijania kondycji fizycznej. Treningi w Bocci odbywają się regularnie w Hali Sportowej Cichych Pracowników Krzyża, w pobliżu Głogowskiej Kolegiaty we wtorki i czwartki od godz. 16.00

Zdjęcia: Chrobry Głogów S.A., IKSON Głogów, Dariusz Borowiec