Bulwar Nadodrzański zmienia swoje oblicze

Zapraszamy do galerii zdjęć rewitalizowanego Bulwaru Nadodrzańskiego.
Bulwar Nadodrzański Siwek

Prace jeszcze trwają, ale Bulwar Nadodrzański, który do niedawna był placem budowy coraz bardziej przypomina miejsce rekreacji i odpoczynku.

Tak wyglądał Bulwar w marcu tego roku…

A tak wygląda teraz…

To jeszcze nie koniec prac. Na zrewitalizowanym Bulwarze urządzone zostaną zielone strefy rekreacyjne wyposażone w ławki, hamaki i stoliki. Wybudowana zostanie fontanna posadzkowa, a także zamontowane zostaną budki lęgowe dla jeży i ptaków. Posadzone zostaną drzewa i krzewy oraz kilka tysięcy sztuk kwiatów w rabatach.

Początkowo prace związane z rewitalizacją Bulwaru miały się zakończyć jesienią tego roku:

– Dopiero po odkryciu przez archeologów reliktów, możemy wprowadzać korekty, co było niemożliwe na etapie projektowania. Sam Konserwator Zabytków zastrzegł sobie prawo do decydowania o zmianie zakresu prac właśnie po badaniach archeologicznych. Stąd przesunięcia terminów – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa (wypowiedź z 24.07.2019 r.) 

Ostatecznie Bulwar będzie gotowy na wiosnę przyszłego roku. Całkowity koszt prac to ponad 23 miliony 400 tysięcy, z czego blisko 16 milionów 600 tysięcy pochodzi ze środków Unii Europejskiej i jest to największe dofinansowanie w historii miasta.

Zdjęcia: Studio SIWEK.