35. Głogowskie Spotkania Jazzowe: Ozmosys – Omar Hakim&Rachel Z

Niesamowity styl oraz lekkość w graniu na perkusji.

Koncert zespołu Ozmosys, założonego przez legendarnego perkusistę Omara Hakima, składa się z samych gwiazd współczesnego jazzu: Rachel Z, Linley Marhe’a oraz Kurta Rosenwinkela.

08.11.2019 (piątek), godzina 20:00
sala widowiskowa MOK
Bilety: 105 zł parter, 90 zł balkon.

Niesamowity styl oraz lekkość w graniu na perkusji sprawiły, że Omar Hakim jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na świecie, który zdążył się już zapisać na kartach historii jako legenda. Występował oraz nagrywał z takimi sławami, jak: Miles Davis, Weather Report, David Bowie, Sting, Dire Straits, Madonna, Everything But the Girl, Journey, Kate Bush oraz Daft Punk. Omar jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym muzykiem w historii muzyki nowoczesnej.

Rachel Z została zauważona dzięki genialnym występom w zespole Steps Ahead. To doprowadziło ją do współpracy z Waynem Shorteremprzy jego albumie – „High Life”. Następnie koncertowała po świecie, grając u boku Petera Gabriela oraz Pino Daniele. Obecnie ma na swoim koncie 10 autorskich albumów jako liderka.

Muzyka Kurta Rosenwinkela zakorzeniona jest w bogatej tradycji jazzu, jednak swoją złożonością wznosi się na zupełnie nowy poziom. Gitarzysta, kompozytor i nauczyciel to niezaprzeczalnie jedna z największych postaci współczesnego jazzu. W czasie swojej 25-letniej muzycznej kariery, współpracował z takimi wykonawcami, jak: Brad Mehldau, Brian Blade, Mark Turner, Joshua Redman, Chris Potter, Joe Henderson, Paul Motian czy Gary Burton.

Linley Marthe dał się poznać światu jako członek zespołu Joe Zawinula. Grający z nim przez 5 lat, legendarny pianista nazwał go „najlepszym muzykiem na świecie z jakim było mu dane zagrać”. Album „75” potwierdza słowa austriackiego muzyka.

Bilety można zakupić na trzy sposoby:
– w Biurze Obsługi Klienta MOK, Pl. Konstytucji 3 Maja 2, tel. 76 835 66 30,
– przez stronę EKOBILET,
– przez stronę EVENTIM.

Tekst: MOK Głogów