SPS wraca bez punktów

W sobotę pomarańczowo-czarni przegrali na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork. A już dziś zapraszamy na kolejny mecz.

Szósta kolejka KRISPOL 1. Ligi i tym razem nie poszła po myśli siatkarzy z SPS-u. Spotkanie zakończyło się korzystnym wynikiem dla gospodarzy. Mickiewicz pokonał głogowian 3:1, dopisując do swojego konta kolejny komplet punktów. Rywale SPS-u przegrali do tej pory jedynie dwa mecze i to oni byli stawiani w roli faworyta. Podopieczni Dominika Walencieja w KRISPOL 1. Lidze rozegrali dopiero swój trzeci mecz. Jako beniaminek, nie mają łatwej drogi i czeka ich ciężka praca.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, nikomu nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Jednak końcówka meczu należała do głogowian, którzy wygrali pierwszą partię 26:24.

W drugim secie sytuacja odwróciła się zdecydowanie na stronę zawodników Mickiewicza. Dzięki skutecznej zagrywce oraz poprawie w ataku objęli prowadzenie. Podopieczni Mariusza Łysiaka wygrali drugą partię 25:19.

Kolejne dwie partie wyglądały bardzo podobnie do drugiej. Już na początku siatkarze
z Kluczborka wypracowali bezpieczną przewagę i mogli do końca kontrolować grę. Wygrali trzeci i czwarty set ze znaczną przewagą – 25:16 oraz 25:19.

Zapraszamy do obejrzenia pomeczowych wywiadów.

Wywiad z Kacprem Bobrowskim po meczu Mickiewicz Kluczbork – SPS Chrobry Głogów.
Wywiad z Łukaszem Jurkojć po meczu Mickiewicz Kluczbork – SPS Chrobry Głogów.

Pomarańczowo-czarni rozpoczęli rozgrywki z opóźnieniem, bo od trzeciej kolejki fazy zasadniczej. Dziś rozegrają zaległy mecz pierwszej kolejki KRISPOL 1. Ligi z drużyną KPS Siedlce.

Zespół z Siedlec znajduje się na 14. miejscu w tabeli. Do tej pory nie zanotowali na swoim koncie żadnych punktów.

21 października 2019, godzina 18:00
Szkoła Podstawowa nr 3

pl. Mieszka I 22, Głogów

Grafika: SPS Chrobry Głogów
Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska
Wywiady: M. Dytwińska-Gawrońska