Przygotowujemy zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście

Będzie wyprowadzany ruch aut z okolic Rynku

Od kilku lat prezydent Głogowa zapowiadał, że wzorem innych miast, wyprowadzony będzie ruch przy Rynku Starego Miasta.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z prośbami, by zakazać ruchu samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku. Jak mi mówili, są ogródki restauracyjne, ale ruch aut powoduje, że trzeba cały czas zwracać uwagę na dzieci. Mimo, że jest to strefa zamieszkania i obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h to często kierowcy nie dostosowują się do przepisów, a to stwarza zagrożenie dla pieszych. Często mieszkańcy pytali kiedy, wzorem innych miast, wyprowadzimy ruch z Rynku – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Prezydent przypomina, że warunkiem wyprowadzenia ruchu aut z Rynku jest stworzenie miejsc parkingowych dla mieszkańców Starego Miasta. Taki bezpłatny parking powstał przy ul. Starowałowej, kolejne będą przy rewitalizowanym Bulwarze.

Jeszcze jesienią zamkniemy pierwszą część Rynku – od Kościoła Bożego Ciała wzdłuż budynku teatru i część południową od Kościoła Bożego Ciała w kierunku Ratusza. A później, krok po kroku, będziemy wyłączać kolejne części Rynku z możliwości parkowania. Wiem, że będą to utrudnienia dla mieszkańców, ale Rynek, jak zapowiadałem, ma być miejscem dla pieszych, na spacery i wypoczynek, bez ruchu aut – mówi prezydent.

O terminach zmian w organizacji ruchu na Starym Mieście będziemy informować.