Monika Pyrek w Głogowie!

Była lekkoatletka poprowadzi alternatywne lekcje WF-u w ramach programu Kinder+Sport.

Monika Pyrek poprowadzi alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych! Ponad 500 dzieci weźmie udział w lekcjach z udziałem mistrzyni sportu.

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już 30 października była lekkoatletka odwiedzi Głogów z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych. -Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. –W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi … i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

W środę 30.10.2019 w godzinach od 8:00 do 16:00 w hali sportowej im. Ryszarda Matuszaka przy ul. Wita Stwosza 1 uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.:
• koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutu,
• piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
• rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
• roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
• biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
• refleksomierza,
• przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
• mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.

W zajęciach w ciągu jednego dnia weźmie udział nawet 500 uczniów ze szkół podstawowych. Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek!

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań
z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2019“ Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Głogowie jest Urząd Miejski w Głogowie oraz Chrobry Głogów S.A.

Więcej informacji:
www.alternatywnelekcjewf.pl

Zobacz także:
www.kinderplussport.pl
www.facebook.com/KinderPlusSport.Polska
www.instagram.com/kinderplussport_pl

Kontakt do organizatora:
Fundacja Moniki Pyrek
biuro@fundacjamonikipyrek.pl
+48 666 606 446

Tekst: Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF, Informacja prasowa, Szczecin, 11.10.2019