Ruszyła sprzedaż biletów do głogowskiego teatru

Teatralne święto w Głogowie potrwa dwa tygodnie. Od dziś można już kupować bilety na spektakle!
teatr Gryphiusa przejście

Przed nami wielkie historyczne wydarzenie – otwarcie teatru Andreasa Gryphiusa po 2,5 letniej odbudowie. 74 lata głogowianie czekali na odbudowę budynku i już za chwilę to nastąpi. Jesteśmy w takim momencie jak głogowianie 220 lat temu, kiedy teatr został wybudowany i w takiej postaci oddany do użytku – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Teatralne święto rozpocznie się Dniem Otwartym, 21 listopada. Tego dnia teatr zostanie otwarty dla mieszkańców, żeby mogli przyjść i zobaczyć budynek.

Wielkie otwarcie rozpocznie się 22 listopada i nie będzie to jednodniowe wydarzenie. Przez dwa tygodnie będą odbywać się spektakle teatrów z całej Polski. Na głogowskiej scenie pojawią się takie teatry jak: Teatr Lubuski, Polonia, Ateneum, Capitol, Norwida, Zdrojowy Teatr Animacji, a także głogowski Teatr Jednego Mostu. W Głogowie wystąpią m.in. Peszek, Opania, Żak, Zborowski czy Barciś.

Przez pierwsze trzy dni odgrywana będzie sztuka Andreasa Gryphiusa „Piast” w wykonaniu Teatru Lubuskiego:

Chcemy jak najwięcej mieszkańców przyjąć, żeby jak najwięcej głogowian mogło zobaczyć „Piasta”. Dlatego będziemy grali go przez trzy dni – zapowiedział Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Bartłomiej Adamczak.

Od dziś rusza sprzedaż biletów na wszystkie spektakle. Można je kupić na tutaj oraz w kasach Miejskiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday.