XXII Dolnośląski Festiwal Nauki

Głogowska część DFN zostanie zainaugurowana dzisiaj w Zespole Szkół Politechnicznych.

Głogowskie muzeum od lat włącza się w organizację Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”. Przygotowane przez muzealników zajęcia będą więc nawiązywały do tego hasła.

Zajęcia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbędą się w MAH 9 i 10 października. W tych dniach odbędą się w placówce liczne wykłady i warsztaty.

Wykład zatytułowany „Symbolika liczb i cyfr w kulturze ludowej” wygłosi Paulina Włodarczyk. Weronika Korycka, konserwator zabytków, opowie o wykorzystaniu nowoczesnego spektrometru fluorescencji rentgenowskiej w archeologii i konserwacji. Jakub Szajt przygotował wykład „Historia jednego przedmiotu, czyli znaczenie widelca w europejskiej kulturze stołu”. O życiu i sztuce ludów północy, oraz o tym jak wybudować igloo bez matematycznych obliczeń opowie natomiast Anna Wawryszewicz.

Na zajęciach warsztatowych młodzi uczestnicy festiwalu będą mieli okazję dowiedzieć się tego, ile pasków ma pasiak oraz o tym, co ciekawego opowiedzieć może rycerz.

Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki będzie również doskonałą okazją do zwiedzania muzealnych wystaw i to w towarzystwie ich kuratorów.

Głogowska część DFN zainaugurowana zostanie 8 października w Zespole Szkół Politechnicznych. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Automatyk – zawód przyszłości” wygłosi Krzysztof Gołąb, dyrektor wykonawczy Multiprojekt Automatyka.

Tekst: MAH