Crime Story Show Dance

Gala charytatywna, na której będą zbierane „cegiełki” na budowę Hospicjum w Głogowie.

Fundacja Hospicjum Głogowskie, nieformalna grupa wolontariuszy Razem Dla Hospicjum w Głogowie, Gmina Miejska Głogów oraz MOK zapraszają na galę z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej.

13.10.2019 r. (niedziela) godzinie 17:00
sala widowiskowa MOK

Wieczór został podzielony na dwie części. W pierwszej, która będzie poświęcona projektowi głogowskiego Hospicjum, zostanie zaprezentowane to, co dotychczas się wydarzyło. Organizatorzy przedstawią dokonania, plany, ludzi Fundacji
i wolontariuszy.

Fundacja chce pokazać, że placówka opieki paliatywnej w Głogowie jest niezbędna
i jak bardzo jej brakuje. Uczestnicy wieczoru zostaną zapoznani z tym, jak nowoczesna medycyna paliatywna potrafi zmienić wszystko w życiu osoby chorej i jej najbliższych, kiedy trzeba poradzić sobie w trudnym okresie choroby i umierania.

W drugiej części organizatorzy zaproszą gości na spektakl Szkoły Tańca Al-Mara
z Wrocławia, który piszą o swojej sztuce tak:

Nowy York. Miasto tańczące w rytmie klaksonów aut, szumu metra i śpieszących się ludzi. Nocą płynące w korowodzie świateł i niespodziewanych zdarzeń. A w nim uwikłanych w tłumie pięć kobiet. Pięć morderstw. Pięć historii. Z szarej, zakurzonej, wyzutej z emocji ulicy, trafiają do brodwayowego, tętniącego życiem, roztańczonego więzienia. Kryminalna historia osadzona na ulicach Nowego Yorku opowiedziana tańcem i ruchem z porywającymi, więziennymi choreografiami w stylu między innymi burleski, high heels, brodway, jazz, hip hop.

Źródło: MOK Głogów