Parkują na przystankach i blokują autobusy

Parkowanie samochodów na zatokach autobusowych to duży problem dla wszystkich przewoźników.
zatoczka autobusowa zblurowane

Każdy kierowca autobusu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo podróżnych, a auta blokujące przystanek, utrudniające bądź uniemożliwiające wjazd autobusu na zatokę na to bezpieczeństwo negatywnie wpływają.

Tego typu utrudnienia powodują, że wszyscy pasażerowie, w tym szczególnie osoby starsze, niepełnosprawne lub kobiety z wózkami mają problem z wejściem lub wyjściem z pojazdu.

W przypadku całkowitego zastawienia zatoki autobus ze względu na bezpieczeństwo podróżnych zgodnie z przepisami nie powinien w ogóle się na niej zatrzymywać.

Problem ten nie dotyczy wszystkich przystanków na terenie miasta. Jednak są miejsca szczególne, na których każdego dnia kierowcy parkują auta na naszych przystankach, nie zwracając uwagi na znaki ani pionowe, ani poziome. Dotyczy to przystanków przy Placu 1000-leccia, na ul. Kołłątaja, Piaskowej, Przemysłowej czy na pętli na ul. Osadników.

-Staramy się na bieżąco zgłaszać przypadki niewłaściwego parkowania na policję, jednak apelujemy do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego – mówi Kamil Grzybowski z Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Źródło: Komunikacja Miejska w Głogowie.