Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już 18 lat

Głogowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z roku na rok ma coraz bogatszą ofertę dla swoich słuchaczy.
Uniwersytet Trzeciego Wieku Głogów

Przez 18 lat działalności Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wiele się zmieniło. Sukcesywnie przez lata przybywało słuchaczy – (obecnie Uniwersytet liczy 330 słuchaczy), a wraz z nimi rozszerzała się oferta programowa. Obecnie zajęcia odbywają są przez cały dzień, od 8.30 do godziny 20.00.

– Uniwersytet jest dla osób powyżej 40 roku życia. Więc wiele osób pracuje dlatego zajęcia muszą być zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych – tłumaczy Danuta Gross, prezes GUTW od trzech kadencji.

Dzięki realizowanym projektom można skończyć profesjonalne szkolenia i kursy z języka angielskiego czy niemieckiego. W programie są także zajęcia komputerowe, fotograficzne, warsztaty kulinarne, joga czy zabiegi rehabilitacyjne. Ponadto wykłady, konferencje, wieczory poetyckie, muzyczne, wystawy.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych prezentowali swoje zdjęcia podczas wystawy w MOK-u

Są także warsztaty filmowe, na których zawiązała się grupa teatralna pod nazwą „Teatr bez ograniczeń.” Zajęcia prowadzi Kazimierz Kościewicz.

Są też wydarzenia miesiąca. Jednym z nich jest akcja „szafing – stara szafa nowy look”:

– Akcja polega na wymianie odzieży, biżuterii, płyt. Każdy przynosi rzeczy których już nie używa, oczywiście w takim stanie, w jakim sam chciałby je nabyć – mówi Danuta Gross

Ale jak podkreśla Danuta Gross, najważniejsza jest atmosfera:

W ramach tych różnych zajęć tworzą się grupy towarzyskie, które organizują sobie na terenie siedziby różnego rodzaju spotkania, nawiązują się przyjaźnie. To jest bardzo ważne, bo ludzie w tym wieku bywają bardzo osamotnieni – dodaje prezes GUTW.

W ubiegły tygodniu odbyła się Inauguracja Głogowskiego Uniwersytetu III Wieku. Przybyło kolejnych 28 nowych słuchaczy.