Zabrali młodzież i seniorów w wirtualną podróż

Grażyna i Stefan Sroczyńscy opowiadali o swoich ostatnich podróżach.

Stowarzyszenie Fotostopem przez świat wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęło spotkania z uczniami. We wtorek 24 września gościli w Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego, gdzie Grażyna i Stefan Sroczyńscy spotkali się z młodzieżą pierwszych klas, przedstawiając im w skrócie swoje podróże po Czarnym Lądzie.

Pokazaliśmy jak różni się ich życie od egzystencji afrykańskich dzieci. Takie inne lekcje geografii uwrażliwiają młodzież na krzywdę, ubóstwo i wyzwalają chęć pomocy. Mamy nadzieję, że zaszczepiają też pasję podróżowania. Świetne spotkanie, fajna młodzież i ciepła atmosfera – mówi Grażyna Sroczyńska.

Dzień później para podróżników spotkała się z seniorami. Opowiedziała im o swojej krótkiej wyprawie w Bieszczady, gdzie zobaczyli przepiękne miejsca: Częstochowę, Kielce, Sandomierz, Sanok, Ustrzyki, Przemyśl, Zamość, Lublin i Kazimierz Dolny.

Zdjęcia z Sandomierza przeniosły nas na plan filmowy „Ojca Mateusza”, a ze skansenu pod Lublinem w lata młodości z kredensami kuchennymi, pralkami „Frania”, adapterami „Bambino” itp. Pokazaliśmy, że Polska jest piękna i też trzeba ją poznać, by to piękno w pełni docenić. U seniorów czujemy się jak w domu. Cieszymy się, że możemy zabierać ich w te nasze wirtualne podróże – mówi Grażyna Sroczyńska.

Tekst i zdjęcia: Fotostopem przez Świat.