#BramkaDlaFranka już w niedzielę!

Charytatywny turniej piłki nożnej dla Franciszka Zabłotnego.

Już w najbliższą niedzielę 29 września o godzinie 9:00 na boisku treningowym Chrobrego przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego rozpocznie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „#BramkaDlaFRANKA”.

U Franka lekarze zdiagnozowali wrodzoną łamliwość kości. Chłopczyk dodatkowo cierpi na niewydolność oddechową, dlatego na co dzień musi być podłączony do respiratora. W trakcie wydarzenia będą zbierane przez wolontariuszy pieniądze na codzienną rehabilitację, która w przyszłości pomoże mu być samodzielnym.

W imieniu organizatorów i rodziców Franciszka serdecznie zapraszamy wszystkich głogowian na charytatywny turniej piłki nożnej. Będzie to świetne wydarzenie, które już cieszy się ogromnym zainteresowaniem! Mamy zadeklarowanych kilkanaście drużyn, więc całe rodziny będą mogły podziwiać zacięte potyczki piłkarzy z zamiłowania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie wiele atrakcji dla najmłodszych jak malowanie twarzy, dmuchańce, minigolf, loteria fantowa i pokaz strażaków OSP Jaczów. Dorosłych zapraszamy na pyszne domowe ciasto, kawę, herbatę i wzięcie udziału w naszej loterii – mówi Paweł Łysowski, jeden z organizatorów turnieju.

O godzinie 14:00 rozpocznie się mecz pokazowy Osiedla Piastów i Oldbojów Chrobrego Głogów.

Do grona głównych atrakcji dołączył, na co dzień przebywający poza granicami Polski, artysta Łukasz Wierzbicki 303arts. Od samego początku turnieju będzie malowany mur, oddzielający boisko od terenu kręgielni.

-Żeby całość wyszła jak należy, potrzebujemy chętnych pomocników do malowania. Kto nie strzela, niech maluje. Każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Paweł.

Zgłoszenia ochotników do malowania muru przyjmowane są przez fanpage artysty lub u organizatorów.

Do połowy października potrwają licytacje przedmiotów, z których dochód w całości zostanie przekazany na Franka. Wystawione aukcje można znaleźć na stronie M-Football oraz na stronie wydarzenia. Do wylicytowania jest m.in. koszulka z podpisami zawodników Chrobrego Głogów oraz Legii Warszawa, koszulka z meczu ligowego Napoli podpisana przez Piotra Zielińskiego.

W trakcie wydarzenia będzie można wylicytować dwie piłki – jedną z podpisami zawodników Chrobrego Głogów, a drugą z podpisami Oldbojów.

Źródło: https://www.facebook.com/events/509508996654189
Zdjęcia: P. Łysowski, P. Oborski