„Wiedźmin. Turbolechita”

MOK zaprasza na kolejny spektakl realizowany w ramach Projektu Teatr Polska.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na spektakl dla dorosłych „Wiedźmin. Turbolechita”, który odbędzie się w piątek 27 września o godzinie 19:00 w MOK-u. Wejściówki są bezpłatne.

Przedstawienie realizowane jest w ramach Projektu Teatr Polska, we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co o sztuce pisze Teatr Polska?

Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, autor głośnej „Siódemki” i „Rzeczpospolitej Zwycięskiej”, tym razem rozprawia się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.

„Wiedźmin. Turbolechita” to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.

Przed Państwem na scenie pojawia się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Dzidowład. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

Źródło: https://teatrpolska.pl/spektakle/148-Wiedzmin-Turbolechita/